Ütülü Silikonlu Siyah Elyaf

Ütülü Silikonlu Siyah Elyaf

Elyaflar, doğada doğal olarak bulunan bitkisel ve hayvansal ham maddelerden üretilerek başta tekstil olmak üzere hemen hemen birçok alanda sıklıkla kullanılan bir üretimdir. Sıklıkla üretilmesinin altında yatan etken tahmin edildiği gibi doğal olmasıdır. Bu anlamda da giyim sektöründe oldukça fazla kullanılmaktadır. Elka olarak biz de tekstil sektöründe elyafı birçok ürünlerimizde doğal olması nedeniyle sürekli olarak kullanmaktayız. Hem kullanışlı olması hem de doğal olması bizi buna iten etmenlerin arasına çekmiş olmaktadır.

Yirmi seneye yaklaşan hizmet tecrübemiz doğrultusunda sizlere en iyi şekilde vermekte olduğumuz tekstil sektörümüzde standartların üzerinde bir giyim modası sunarak geleneksel el sanatlarını ve modern giyim tekniklerini, tasarımlarını sentezleyerek sizlerle buluşturmaktayız. Bu bakımdan da daima sizlere en iyi şekilde hizmetler sunmaya devam ederek yanınızda yer alan bir yaklaşım tarzı sergileyerek çalışmalarda bulunmaktayız. Bu çalışmalarımızın başlıcalarından birisi olarak pamuk, keten, ipek gibi doğal hayvansal ham maddeleri özgün olarak işleyebiliyoruz. Bunları tamamen el işçiliğine dayanan bir el sanatı halinde sizlerle buluşturarak seri üretim değil tamamen yaratıcı üretimler içerisinde bulunmaktayız. Tüm bu haliyle de bütün yaklaşım tarzlarımızı bir arada sunarak en kaliteli doğal elyaf modellerimizi sizlere takdim ediyoruz.

Geleneksel doğal elyaf üretimlerimiz

Geleneksel el sanatı işçiliğimizin bir ürünü olarak yer alan başlıca doğal elyaf üretimlerimiz içerisinde sizlere en iyi şekilde sunmakta olduğumuz üretimimiz şu şekilde sıralanabilir:

– Normal elyaf

– Silikonlu elyaf

– Siyah elyaf

– Ütülü elyaf

– Ütülü silikonlu elyaf

– Mikro elyaf olarak farklı üretim modellerimiz bulunmaktadır.

Bütün bu üretim modellerimizde tamamen usta emekçilerimizin giyim sektöründen aldıkları tecrübeler ve ilhamlarının ve el emeğinin izleri nakış nakış işlenmektedir.

Siyah elyaf üretimimiz

Elyaf modelimiz yukarıda da sıralandığı gibi birbirinden farklı farklı modelleriyle nakış nakış, desen desen işlenerek hem bitkisel maddelerden kaynaklanarak hem de hayvansal maddeler esas alınarak izlerle buluşturulmaktadır. Bu anlamda siyah elyaf modelimiz birçok giyim modelinde sıkça üretimini gerçekleştirmeye devam ettiğimiz bir model olarak üretilmektedir. Başta ipek olmak üzere keten, kauçuk, bambu ağacı, tiftik keçisi ve daha birçok ham maddelerden ilham alınarak üretilmektedir. Giyim sektöründe tamamen örme işi bir elbise modelleri dikilerek bunlar desenlerle tamamen çağdaş modaya uyarlanmaktadır. Bu da elbette geleneksel motiflerle çağdaş giyim tarzlarını bir arada sunan yepyeni giyim tasarımlarını karşımıza çıkarmaktadır. Karşımıza çıkan tüm bu tasarımlarımızla da Elka Kapitone olarak sizlere en iyisini ve daima en kalitelisini sunma yolunda çabalarımız tüm hızıyla kaldığı yerden devam etmektedir.

Desenlerimiz & Renklerimiz

Siyah elyaf oldukça nadir olarak bulunan saf doğal elyaflardan üretildiği için son derece kıymetli bir el işçiliği istemektedir. Sonucunda da ortaya konulan bütün giyim modellerinde tamamen zarif, kıymetli ve eşi benzeri olmayan giyim modellerinin varlığı kendisini hissettirmektedir. İşte bu yönüyle de dikkat etmek gerekirse başta gelmeye devam eden tüm çalışmalarımızla beraber sizlere en iyi şekilde sunmakta olduğumuz tüm desenlerimizde, renklerimizde size özgün tasarımlarımıza yer vererek bütün bu tasarımlarımızla daima en doğru şekilde yaklaşım tarzı ortaya koyarak desenler üretmekteyiz. Dünden bugüne kadar Elka olarak ürettiğimiz desenlerimiz şunlardır:

Baklava motifli desenlerimiz; baklava olarak bilinen üçgen motifler giyim sektörümüz tarafından sıkça kullanılan motiflerimizdendir. En geleneksel desenlerimizden birisi olduğundan sıklıkla kullanmaktayız.

Çiçek, dal, yaprak gibi bitkisel motiflerimiz; bu motifimiz de sıklıkla tercih ettiğimiz motiflerimiz arasında yerini korumaktadır. Bu anlamda da son derece geleneksel ve şık tasarımlarımızla kaldığı yerden üretimlerimiz bu yıl da devam etmektedir.