Kapitone

Elka Kapitone ÜretimKAPİTONE

Kumaşın altına elyaf ve tela gibi dolgu malzemelerinin konularak değişik şekil ve desenlerde işlenmesi bunların kapitone makinesi ile dikilip birleşmesi işlemine verilen isimdir.

Değişik dikim tarzları ile gözümüze çarpan bu sanat eseri, Düz dikimler olabileceği gibi kareler, baklavalar sınırsız şekil ve  desen olarak dikilmesi de yapılabilmekte. Bu değişik dikimler modern bir görünüm şık bir sunum olanağı sunmaktadır.

Çok amaçlı kullanım alanına sahip olan kapitone ürünlerinin başında mont,kaban,çanta, ayakkabı gibi ürünler gelmektedir.Montların dış kumaşlarına, iç astarlarına, Pantolonlarda, kazaklarda, yeleklerde, yelek astarlarında kullanılır.  Kıyafette olduğu kadar ev tekstilinde de tercih edilir. Nevresim takımını oluşturan örtülerde yorganlarda yastıklarda kullanılır.

Tekstil sektörüne 1992 yılından bu zamana kadar öncü ve ‘kaliteli hizmet’ sloganını benimsemiş ELKA Kapitone firması olarak teknolojinin gücüne inanıyor fakat aynı zamanda asırlardır süren geleneklerimizi de sürdürüyoruz. Bu anlam da Anadolu’dan Marmara’ya kadar geçmişten günümüze kadar olan tüm tarihi ve kültürel desenleri, motifleri kapitonelerimize yansıtıyoruz. Yalnızca geçmişten bu güne uzanan kapitone motiflerini değil aynı zamanda müşterilerimize ve tekstil sektörüne en moda yeni tasarımları da sunuyoruz.

ELKA Kapitone firması olarak, fabrikamızda üretmiş olduğumuz tüm kapitone ürün ve desenlerinin tasarımlarını uzman yazılımlar ile bilgisayar aracılığı ile tasarlıyor ve yine özel makinelerde bu harika ötesi tasarımları kapitonelere döküyoruz. Bu anlamda firma olarak tüm tasarımlarımızı bilgisayar yazılımları üzerinden hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu sayede tüm modellerde ki kapitonelerimizde desenlerin uyumunu, perspektif ve eşitliğini en milimetrik hesaplara göre sorunsuz olarak hazırlıyor ve üretimini gerçekleştiriyoruz.