İmalat

Kapitone İmalat

Kapitone, Kumaşın altına elyaf ve tela gibi dolgu malzemeleri konularak üzerine farklı şekil ve desenler verilerek işleme sanatıdır. Bu tür ürünler genellikle ısınmak için idealdir. halen de çok kullanışlılığını ve modasını asla yitirmeyen bir üründür.

Kapitone İmalatını Nasıl Yapıyoruz?

1992 den bu yana uzman kadromuz ve ürün çeşitliliğimizle her zaman müşteri memnuniyetini esas alarak hizmet vermekteyiz. Müşterilerimize sadece ürün çeşitliliği sunmuyor ürün kalitesi olarak da çok yüksek ürünler sunmaktayız. Kapitone ürünlerimizi de aynı şekilde son derece kaliteli ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına hitap edebilecek şekilde üretiyoruz.

Kapitone imalatında, iki kumaş arasına elyaf koyarak çok iğneli makinelerde şekil ve desen vermekteyiz. Buradaki en büyük avantajımız ise kumaştan astara, astardan elyafa her ürüne işlem yapmaktayız. elektronik makinelerle çok daha fazla desen ortaya koyabilmekteyiz.

Kapitone Çeşitleri Nelerdir?

Kapitoneler, dikişli kapitone olarak üretilmektedir. Dikişli kapitonelerde her şekil ve desen verilerek isteğe göre koyduğumuz elyaf gramajına göre uygulamaktayız. Tüm ürünlerimiz çok iğneli kapitone makineleri ile yapılmaktadır.

Kapitone Nerelerde Kullanılır?

Kapitone tekniği ilk zamanlarda ısınmak amaçlı mont, kaban ve ceket gibi ürünlerde kullanılırken günümüzde piyasası oldukça genişlemiş bulunmaktadır. Evimizi şöyle bir gezersek aslında ne kadar çok kullanıldığını ve modasının geçmediğini görebiliriz.

Kapitone mobilya sektöründe, yataklarda, baza başlıklarında, koltuklarda , ofis koltuklarında, sandalyelerde ve dekorayson amaçlı pano ve kapılar dahil her alanda uygulanmaktadır. Giyim ve tekstil sektöründe ise sınırsız bir ürün yelpazesi ve desen bulunmaktadır.

Dış giyimde: mont, kaban, ceket gibi, her türlü giyim eşyasından ev tekstiline pikeler, paspaslar, masa örtüleri, yorganlar,yatak örtüleri gibi ürünlerde kapitone uygulanmaktadır. Son dönemlerde ise çantadan ayakkabıya,ev tekstilinden ,oto döşeme kılıflarına,mobilya koltuk döşeme kılıflarına,yatak ve baza sektöründen, bebek tulumlarına kadar sınırsız alanlarda kullanım alanı olmuştur.

Bütün ürünlerimiz Uluslararası Kalite Standartlarına uygundur. Ve istediğiniz her desen ve şekli bize iletebilir, sitemiz de bulunan desenler sekmesinden dilediğiniz şekil ve deseni seçebilirsiniz. İmalat, desen, numuneler ve her türlü sorularınızı iletişim sekmesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.